Posted on

vytvor si Kompánka dielňa vPRIESTORe

Vytvor si svoj suvenír … vytvor si Kompánka …

Vytvorili sme pre vás jedinečnú dielňu „vytvor si Kompánka“ plnú zážitkov, práce s voňavým drevom, s kovom, s farbami…Zažijete s nami dotyk s umením, dotknete sa tvorby umelca a sochára, tvorcu slovenského maliarskeho raja, Vladimíra Kompánka. 

Vladimír Kompánek často pracoval s rustikálnou formou, ktorá sa výrazovo i materiálovo viac zhodovala s tradičným ľudovým tvaroslovím a pripomínala mu „chuť domova“. „Základné určujúce pratvary sú talizmany našej krajiny a ľudí, preto sa usilujem pretlmočiť ich v čo najširšej výrazovej škále a hľadať ich trvalú platnosť“ (V. Kompánek).

Na dielni sa stretnete s profesionálnym prístupom a komplet vybavením pre zhotovenie suveníru. Dielňa obsahuje všetky potreby (náradie, štetce, kovové stojany, kovové spoje, farby, brúsne potreby na drevo, lestidlá atď.)

Vy si len prineste dobrú náladu a niečo na prezlečenie. Pretože budeme pracovať s drevom a budeme ho vonku obrusovať, teplejšie sa oblečte. Keď ho dôkladne opracujeme, potom ho v teple ďalej budeme dovárať, maľovať, dolaďovať do finálu 🙂

Dielňa sa uskutoční pod vedením autorky projektu a sochárky, Niny A. Šoškovej.

Pretože dobré dielo vs. suvenír musí mať aj dobrý a kvalitný obalový či sprievodný dizajn! Každý z vás k jeho suveníru dostane:

Ako bonus, autorom dielne podpísaný certifikát o absolvovaní dielne „vytvor si Kompánka“. Ako druhý bonus dostanete k dielu ekologické a ručne šité bavlnené vrecúško s potlačou Kompánkovho totému (graficky pre Vás navrhol dizajnér Matej Lacko) a originál štítkom vns.  

Ak máte cit pre umenie, chcete sa aj niečo dozvedieť o Kompánkovi, dať zmysel kreatívnej práci a podporiť tvorbu v regiónoch, poďte s nami na to!

Pozor, pretože výroba komponentov na dielňu je limitovaná, tak aj počet ľudí/miest na dielňu je obmedzený. Odporúčame sa nahlásiť pre záujem čím skôr. 

13.12.2019 od 16:30 – 20:00  …vytvor si Kompánka… (max 7 osôb)

Tešíme sa na vás vPRIESTORe na Klemensovej ulici 5, 811 09 Bratislava 1, SLOVAKIA