Posted on

vytvor si Kompánka

Piatok – 30.august 2019

Sobota – 31.august 2019

a je tu ďalšia skvelá dielňa 4. ročníka spojená s pestrým programom od vytvorené na Slovensku Orava.
— Vytvor si svoj suvenír…vytvor si Kompánka…—
Dve profesionálne výtvarníčky, sochárka Nina A. Šošková a dizajnérka Jana Potiron sa stretli a spojili svoje kreatívne myslenie a vytvorili jedninčnú dielňu pod ich autorským vedením s odkazom na umelca a sochára, tvorcu slovenského maliarskeho raja, Vladimíra Kompánka.

Kompánek často pracoval s rustikálnou formou, ktorá sa výrazovo i materiálovo viac zhodovala s tradičným ľudovým tvaroslovím a pripomínala mu „chuť domova“. „Základné určujúce pratvary sú talizmany našej krajiny a ľudí, preto sa usilujem pretlmočiť ich v čo najširšej výrazovej škále a hľadať ich trvalú platnosť“ (Kompánek).

Dielňa plná zážitkov, práce s kvalitným materiálom, voňavým drevom, práca s kovom, práca s eko farbami na drevo a hračky, dotyk s umením a tvorbou s odkazom na tohto velikána.
Autorky spojili ich jedinečný dizajn do návrhov a pripravujú “polotovary” na dielňu s ktorými budete môcť vy ďalej pracovať. Na dielni sa stretnete nielen s profesionálnym prístupom, ale aj s komplet vybavením pre zhotovenie suveníru, všetkých potrieb, náradia, štetcov, stojanov…

Ako bonus dostanete aj úžasný obal na suvenír – vrecúško z eko bavlny a certifikát o absolvovaní tejto parádnej, bombastickej dielne s podpismi oboch autoriek. Pozor, výroba polotovarov na dielňu je limitovaná a jej počet osôb obmedzený.
Ak máš cit pre umenie, chceš sa niečo nové dozvedieť, priučiť, dať zmysel kreatívnej práci a podporiť tvorbu v regiónoch, poď na to! Dielňa je rozdelená do dvoch dní (piatok a sobota)

Domov si odnesiš svoj originál suvenír, sochársky či dizajnérsky kúsok, kúsok umenia!