O nás

Vychádzame z ľudových tradícií, námetov a remesiel, ktoré meníme do atraktívnej a súčasnej podoby. Prinášame jedinečný dizajn a umelecké diela od profesionálnych autorov aktívne od roku 2015.

Projekt vychádza z ľudových tradícií, námetov a remesiel, ktoré mení do atraktívnej a súčasnej podoby. Jeho snahou je podorbnejší výskum v regióne, ktorý si vyberá a následne z neho čerpá inšpiráciu. Prináša hravou, edukatívnou a tvorivou formou jedinečný dizajn, umelecké diela a tvorivé dielne v spolupráci s profesionálnymi umelcami aktívne od roku 2015. Účasťou na programe, výberom originálnych dielní účastníci podporujú domácu tvorbu, umenie, hodnoty a tradície aj za hranice domova. 

Suvenír, reprezentujúci vybraný región je možné si vlastnoručne dotvárať pod vedením prizvaného umelca a odborníka v regióne. Projekt je rozdelený do viacero ťažiskových rovín. 

  • Výtvárame originálne a hravé dielne inšpirované slovenskými regiónmi a umelcami v regióne
  • Tvoríme originalné suveníry/umecké predmety v limitovaných sériách s odkazom na región
  • Podporujeme lokálnych, slovenských umelcov a dizajnérov formou umeleckých rezidencií v regiónoch
  • Pripravujeme výstavu umelcov/rezidentov VNS so zázemím v regionálnej galérii

autorka nápadu a značky vytvorené na Slovensku, Nina A. Šošková 

Nina Augustínová Šošková je výtvarníčka, sochárka. V roku 2015 založila projekt vytvorené na Slovensku v spolupráci s Lenkou Sršňovou. Rovnako od 2015 vedie cyklus prezentácií „Umenie pre verejný priestor“ v Dome umenia/Kunsthalle Bratislava. Je zakladateľkou občianskeho združenia „Outdoor Gallery“, autorkou medzinárodného public art festivalu „Medzicentrum“, zakladateľkou občianskeho združenia a značky „vytvorené na Slovensku“.Inklinuje k ľudovej tvorbe, kultúre, architektúre, zvykom a tradíciám. Pozorne vníma krajinu a upriamuje pozornosť na podnety, ktoré ďalej rozohráva v tvorbe. Pre vytvorené na Slovensku navrhuje limitované série umeleckých diel, obrazov, suvenírov s odkazom na jednotlivé regióny, ich charakteristické črty, remeslo a tradície. Žije a tvorí v Bratislave, s prestávkami v rodnej Žiline, či na chalupe so šindľovou strechou v Čičmanoch.