Lenka Sršňová

Lenka Sršňová patrí k súčasnej generácii mladých slovenských dizajnérov. Je absolventkou Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, a má za sebou študijné stáže vo Fínsku a Francúzsku (Paríž). Pôsobí v Bratislave, kde si po ukončení štúdia v roku 2009 založila vlastný ateliér.

Módu, ktorú tvorí s ľahkosťou, prepája s inými odvetviami dizajnu a umenia. Jej odevy ponúkajú veselú a originálnu alternatívu v obliekaní. Lenkin odvážny, miestami až experimentálny rukopis je medzi slovenskými tvorcami neprehliadnuteľný. V tvorbe rada využíva intenzívne farby, výrazné vzory a veľký dôraz kladie na detail, humor a symboliku. Jej kolekcie a odevy balansujú na hrane reality a fantázie. Móda, ktorú Lenka vytvára, je šťavnatá, plná energie a radosti zo života.

Jej osobnosť je spojená s dizajnérskym zoskupením Denamit a zároveň je spoluorganizátorkou a spoluzakladateľkou známeho módneho pochodu Fashion marš!. 

lenkasrsnova.com 

Fullov zverinec

Obrazy Ľudovíta Fullu poznám od detstva a vždy ma fascinovali tvory a zvery, žijúce v jeho pestrofarebných maľbách. Zozbierala som moje obľúbené charaktery z obrazov vysiacich v galérii a vyštylizovala som ich do jednotného lineárneho štýlu. Zo zvierat som vyskladala kompozície, slúžiace ako podklad pre textilný dezén.

Prvotný dezén funguje ako tmavá kresba na bielom podklade za účelom omaľovánky. Je aplikovaný na jednoduché textilné predmety, ktoré si môže majiteľ podľa vlastnej chute dotvoriť textilnými farbami.

V druhej fáze zoskupujem kreslené zvery do jednoduchých kompozícií podľa druhu zvierat a pribúda aj farebný podklad. Natlačené látky sa následne stávajú surovinou pre sériu univerzálnych odevov.

Dezény vznikli v spolupráci s dizajnérom Ondrejom Jóbom.