Eva Činčalová

V rokoch 2003 až 2009 študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre maľby a iných médií u prof. Ivana Csudaia. V roku 2008 sa zúčastnila stáže na Univerzite Udayana v Denpasare v Indonézii. Posunula sa od veľkoformátovej maľby akrylom k olejomaľbe a neskôr akvarelu, od prenášania digitálnych efektov na plátno až po jemné zachytávanie každonennosti na papier. Zvýšila sa citlivosť jej vnímania a pozorovania. Eva pracuje a žije v Bratislave

 

Modro(V)tlač

Dielo Modro(V)tlač je parafrázou na tradičnú techniku modrotlače a jej postupy. Namiesto tlačenia vzorov na povrch látky Eva materiál vtláča do fólie a tým vytvára reliéf a rozpadávajúcu sa štruktúru tradičných modrotlačových vzorov. Dielo je vytvorené kombinovanou technikou na plátne a inštalované na maliarsky blindrám, nie je teda formálne vzdialené od média, s ktorým Eva vo svojej tvorbe pracuje. 

V tomto diele nie je až tak dôležitý obsah ako forma, ktorá komunikuje s divákom a cez pattern pozorovaný z blízka sa pri odstúpení od diela mení na konkrétny obraz.

 

Modro(V)tlač 1kombinovaná technika na plátne, 80x60 cm, 2018

Modro(V)tlač 2kombinovaná technika na plátne, 80x60 cm, 2018

Modro(V)tlač 3kombinovaná technika na plátne, 140x80 cm, 2018

www.evacincalova.com