u Bazovského 2018

vytvorené na Slovensku – Modrotlač u Bazovského 2018

30/8 – 2/9/2018 

Po ročnej prestávke sme späť s novým projektom vytvorené na Slovensku – Modrotlač u Bazovského v Trenčíne! Ako už názov napovedá, tento rok sme si pre Vás pripravili projekt, zameraný na prepojenie tvorby M. A. Bazovského a techniky modrotlače. S Bazovským nám pomáha Galéria M. A. Bazovského, v ktorej priestoroch sa bude projekt odohrávať a s modrotlačou dizajnér a modrotlačový špecialista Peter Trnka. Ako aj v predchádzajúcich ročníkoch program projektu je pomerne pestrý. Od štvrtku (30/8)  do nedele (2/9) bude prebiehať rezidencia hosťujúcich umelcov (Marek Cina, Kundy Crew, Eva Činčalová, Marie Duclos (FR), Jana Potiron Nováková a Eva Tkáčiková), ktorých vytvorené diela si pozrieme na výstave v Galérií M. A. Bazovského koncom roka alebo v katalógu, ktorý pre Vás pripravujeme. 

 

Tvorivé dielne Čaro modrého sveta (1/9 – 2/9/2018) pre Vás pripravila autorka projektu vytvorené na Slovensku a sochárka Nina Augustínová v spolupráci s dizajnérom a špecialistom na modrotlač Petrom Trnkom. Na dielňach si môžete pod vedením autorov dielne vytvoriť svoj originálny suvenír – šatku, inšpirovaný tvorbou M. A. Bazovského prostredníctvom techník modrotlače – maľbou, sieťotlačou alebo tradičným razením prostredníctvom modrotlačových foriem. Návrhy na formy inšpirované Bazovským pripravila a jemne dotvorila svojím vlastným rukopisom Nina Augustínová a Peter Trnka tieto motívy následne premenil do originálnych foriem, tzv. razníc, aby mohli byť priamo aplikované na textil. Počas dielní si nie len vyrobíte vlastný „originálny suvenír vytvorené na Slovensku“, ale aj si čo to povieme o technike a histórií modrotlače a tvorbe M. A. Bazovského, na odborných prednáškach. Prednášať bude Eva Hasalová, Oľga Danglová, Peter Trnka a R. Nedomová. 

 

Ak sa už teraz tešíte na kolektívnu výstavu hosťujúcich umelcov, môžete si ich prísť pozrieť skôr na špeciálnu PechaKucha u Bazovského (31/8/2018) na nádvorí Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne, kde nie len oni budú prezentovať svoju tvorbu, ale uvidíte aj lokálnych umelcov z Trenčína. 

 

Tešíme sa na Vás! 

Nina & Nina