Modrotlač u Bazovského

Zaujíma Vás modrotlač?

Zabezpečte pre svojich kolegov, priateľov, známych originálnu dielňu od vytvorené na Slovensku - Modrotlač u Bazovského priamo vo Vašich priestoroch, pretože naša dielňa je prenosná a priestorovo nenáročná! 

Pripravíme pre Vás jedinečnú dielňu pod vedením špecialistu na modrotlač Petra Trnku a autorky projektu vytvorené na Slovensku, sochárky Niny Augustínovej. Dielňu prinesieme priamo k Vám. Z nami ušitej šatky zo 100% bavlny si vytvoríte svoj vlastný "originálny suvenír" inšpirovaný tvorbou významného slovenského umelca M. A. Bazovského. Prostredníctvom rôznych techník modrotlače - tradičným razením s využitím modrotlačových foriem, malľbou alebo sieťotlačou. Návrhy na formy inšpirované Bazovským pripravila a jemne ozvláštnila svojím vlastným rukopisom Nina Augustínová a Peter Trnka tieto motívy následne premenil do originálnych foriem, tzv. razníc, aby mohli byť priamo aplikované na Váš suvenír. Jedinečnosťou dielne je, že z nej odchádzate s hotovým produktom a zažijete celý proces vytvárania modrotlače na vlastné oči. Počas dielní si nie len vytvoríte vlastný "originálny suvenír vytvorené na Slovensku", ale oboznámite sa aj s históriou modrotlače, s tým čo je to pap, kypa, šašia, aký je proces namáčania látok a vzniku modrotlače. 

Napíšte nám na: a všetko potrebné dohodneme! 

Cieľom projektu je prepojiť umenie, dizajn, ľudovú tradíciu a priblížiť ich čo najviac verejnosti, skrz atraktívne dielne a originálne suveníry, pričom každý jeden z nich je výtvarne hodnotný a charakteristický pre daný región Slovenska.